Iluzjonista na wesele

Dlaczego powinieneś zaprosić mnie na swoje wesele?

Jeszcze jakiś czas temu podczas organizacji przyjęcia weselnego nowożeńcy nie przywiązywali zbyt dużej wagi do rozrywki. Swoje zainteresowanie nią ograniczali jedynie do wyboru zespołu muzycznego czy DJ-a, który zazwyczaj poza ustawieniem playlisty posiadał ( i nadal posiada!) w swojej ofercie jeszcze kilka typowo weselnych zabaw. 10 lat temu tylko tym mogli „ratować się” organizatorzy wesel. Dziś trend , a przede wszystkim możliwości nieco się zmieniły. Nadal dobra  muzyka i rzecz jasna dobre jedzenie to podstawa. Jednak przy obecnej różnorodności ofert nie są już one gwarantem niezapomnianej zabawy. Jest nim jednak z pewnością oryginalna atrakcja. A jeśli o to
chodzi, jesteście w odpowiednim miejscu i czytacie bloga gościa, który zapewni ją wam w 100%. Oto pięć powodów, dla których powinieneś zarezerwować magika (najlepiej mnie) na swoje wesele:

1. „Przełamywacz lodów”
Na przyjęciu weselnym zwykle obecni są ludzie, którzy są dla siebie obcy. Wynika to choćby stąd, że pochodzą z dwóch różnych rodzin, a czasami nawet krajów! W takim wypadku zawsze dobrym pomysłem jest dodać coś, co pozwoli wszystkim się zrelaksować, zintegrować i rozsupłać trochę języki (oczywiście poza alkoholem). Magia doskonale spełnia wszystkie te warunki. Jeśli dotychczas rozmowa przy stole po prostu się nie kleiła, już po kilku sztuczkach, nawet najwięksi introwertycy mają ochotę porozmawiać o tym, co zobaczyli z sąsiadami przy stole: „jak to się stało?”, „ale ja przecież patrzałam uważnie!” i że „jak matkę kocham, czary przy telewizorze z Davidem Copperfieldem to przy tym wygłupy wuja Mariana na urodzinach u ciotki Iwonki!” Magia tu i teraz, wykonywana na wyciągnięcie ręki robi naprawdę olbrzymie wrażenie. Po pokazie goście siłą rzeczy będą chcieli podzielić się wrażeniami choćby z kelnerką. Dobry występ sprawia, że wszyscy śmieją się,
wiwatują, klaszczą i ogólnie są bardziej zrelaksowani. Tworzą przy tym pozytywną atmosferę, o którą przede wszystkim chodzi organizatorom i … fundatorom imprezy czyli Parze Młodej!

2. Wypełniacz czasu
Będą chwile w ciągu całego przyjęcia, kiedy siłą rzeczy niewiele będzie się działo: przerwy między blokami muzycznymi, składanie życzeń, wydawanie posiłków czy większość przyjęcia poprawinowego. Mikroiluzja, czyli magiczne sztuczki pokazywane z bliska, sprawdza się w takich sytuacjach idealnie. Można ją wykonać praktycznie w dowolnym miejscu – zacząć od razu i skończyć w dowolnym czasie. Nie wymaga ona przygotowanej przestrzeni, w której wszyscy muszą siedzieć i patrzeć. Nie zajmuje ona również miejsca oraz nie musi być rozstawiona wcześniej. Po prostu podchodzę do ludzi, podczas gdy siedzą bądź stoją na zewnątrz sali i pokazuję im rzeczy, z którymi prawdopodobnie dotąd nigdy nie mieli styczności „na żywo”. Każdy zostaje zaangażowany w prezentowany efekt, a to, co zwykle jest najmniej istotnym momentem przyjęcia, nieoczekiwanie staje się jednym z głównych punktów rozmowy.

3. Wszyscy zostaną zaangażowani
Niezależnie od wieku, pochodzenia czy osobowości twoich gości, każdy może na swój sposób cieszyć się magią! Zwłaszcza gdy jest wykonywana w zabawny, lekki sposób, który zachwyca i zadziwia ludzi. A gdy ktoś mówi: “ale ja nie lubię magików”, pokazuję im jedną szybką sztuczkę i dosłownie ZAWSZE chcą zobaczyć więcej. Występowałem dla różnych odbiorców, więc niezależnie od tego, czy
zarezerwujesz mnie na mikroiluzję, występ sceniczny, czy obie te formy, posiadam repertuar, który zabawi nawet największego malkontenta.

4. Świetna okazja na niezapomniane zdjęcia
Zazwyczaj w ślubnym albumie dużo jest pozowanych zdjęć z rodziną i przyjaciółmi. Jednak kiedy spojrzysz wstecz, fajnie jest mieć także fotografie, które totalnie odbiegają od reszty i dodają albumowi nieco charakteru. Magia zapewnia chwile totalnego zapomnienia, podczas których powstają świetne zdjęcia z ludźmi, którzy są przerażeni, zszokowani i oszołomieni. Nie ma lepszego materiału dla fotografa niż spontaniczne reakcje gości, którzy podczas pokazu zapominają, że „łapie ich” kamera czy aparat fotograficzny.

5. Magiczne wspomnienia
Większość ludzi nigdy nie widziała pokazu iluzjonisty na żywo, a zwłaszcza nie tak blisko. Uczucie obserwacji czegoś niewytłumaczalnego pozostaje w nas przez bardzo długi czas, często do końca życia. Ten prosty mechanizm zagwarantuje Ci, że twoje przyjęcie wesele z pewnością zostanie zapamiętane, a wielu gości weselnych będzie wspominało je przez wiele lat. Wiem to, gdyż nawet po kilku latach, spotkani przypadkowo, są w stanie opisać niemal cały przebieg występu, a ich relacje są niezwykle emocjonalne. Rzecz jasna, to nie iluzjonista ma być gwiazdą wieczoru a Para Młoda. Nigdy nie dopuszczam do sytuacji, gdzie większość uwagi podczas przyjęcia skupia się na mnie. Moje
wieloletnie doświadczenie sceniczne pozwala mi odpowiednio dopasować się do klimatu imprezy i dyskretnie wycofać w odpowiednim momencie.

Iluzjonista

To tylko niektóre z powodów, dla których iluzjonista na weselu to dobry pomysł. Dla których Iluzjonista Rafał Reszke to dobry pomysł. Jeżeli jednak nadal nie jesteś przekonany do tego typu rozrywki – napisz lub zadzwoń do mnie. Jestem pewien, że poznając twoje oczekiwania, wspólnie uda się nam zaplanować niezapomniany, prawdziwie magiczny wieczór.